Suyunu Çıkarma Devri

900554134f445adcb786a9e6bac9cf45

Aydınlanma çağı, teknoloji çağı, yakın çağ hatta uzay çağındayız diyen bile var. Bana sorarsanız bildiğin abartı, bıkkıntı hatta ve hatta suyunu çıkarma asrındayız.

Bir şey moda olmaya görsün. Dükkanı, cafesi, neyi varsa her semte 10 tane, hatta her sokağa karşılıklı 2 dükkan açılıyor. Mesela son günlerin suyu çıkartılmış modası ‘’çikolatacılar’’…

Tek kelimeyle söylemek gerekirse BAYDI. Baya baya baydı. Yanlış anlaşılmasın çikolata baymadı. Zira ben birçok kişinin ‘’bu çok yoğun bitiremedim’’ dediği çikolatalı şeyleri silip süpüren biriyim. Bayan şey bakkaldan alınmış madlen çikolatayı eritip millete Belçika çikolatası diye yedirtenler.

İkinci olaraksa kesinlikle çok iyi çikolatacılarımız var. Genelleme yapmaktan ziyade bu duruma anlam vermememden doğan bir yazı bu. Yoksa tabi ki Sezar’ın hakkı Sezar’a.

531ecc247ac75bd57cd959fe4ee86c07

Çikolatacı örneği üzerinden gittim ama o kadar çok şey var ki suyunu çıkardığımız. Şeker hamurlu küp şekerleri kim hatırlıyor şimdi oysa 2 yıl önce ne kadarda modaydı. Peki polyester çay tabaklarını… Ve aklınıza gelen herşeyi…

Oysa tadında bıraksak her şeyi. Koca şehirde işini hakkıyla yapan insanlar olsa ve sayıları bir elin parmaklarını geçmese. Başkalarının hayallerini kendi hayallerimiz yapmasak.

Zoru değil aslında kolay olanı istiyorum.

Uyarı: Sitemdeki yazıları izinsiz kullanmak kesinlikle YASAKTIR!!

Fotoğraf: Pinterest