İnsan Kendi Gibi Olanlarla Mutludur

3104954b6521439193f41e378fa539af

Uzun zamandır cevabını aradığım bir soru vardı. Geçenlerde buldum cevabını. Meğer insanın her çevreden arkadaşı olması gerekmezmiş. Meğer kişi ancak kendisi gibi olanlarla mutlu olurmuş. Meğer sana uymayan insanlara katlanmak sadece vakit kaybıymış.

‘’Davul bile dengi dengine’’ atasözünü nedense hep evlilik konusunda söyleriz. Öyle değil işte, her türlü ilişki için kullanılmalı. Arkadaş, iş, okul, sokak belki de alışveriş yaptığımız manav ya da kasap bile sizin gibi olmalıymış.

5fde70df5af2cc703a5773af63fb8cdc

Sizin gibiden kastın tam olarak ne mi diyorsunuz?

Sizinle aynı takımı tutan ve ya aynı partiye oy veren insanları kastetmediğimi hemen belirtmeliyim. Benim dediğim hayata sizin baktığınız gibi bakan insanlar.

Mesela;

.Hırslı mısınız? O zaman gidin hırslılarla takılın.

.Kindar mısınız? Gidin kindar insanları bulun.

.Bencil misiniz? Sizin gibi kendinden başka kimseyi düşünmeyen insanları arayın bulun ve beraber yiyip için.

.İyilik yapmayı mı seviyorsunuz, hatalarınızı görebiliyor musunuz, bu hayatta başkalarının da olduğunun farkında mısınız, çalışıp çabaladığınız kadar başkalarının da başarılarına tahammülünüz mü var hatta onların başarması için sizde mi çabalıyorsunuz, o zaman şu ilk 3 maddedeki insanlardan uzak durun. Hırslı, kindar ve bencil. Özet olarak ‘’kıskanç’’ olanlardan.

Çünkü onlar bizleri yıldırmak, bunaltmak, hayattan soğutmak dışında hiç bir yararlı işe yaramayan iğrenç insan müsveddesi dışında bir şey değiller.

İnanın bana değiller. Onların tek amacı bir adım önde olmak. Başkalarını kullanarak en öne geçmek. Ve işin en komik yanı hepsinin yüzündeki o çirkin bakışlar. Gözler…,

Ama siz;

Gülümse çünkü çekiyorlar.

Uyarı: Sitemdeki yazıları kaynak göstermeden ve izinsiz kullanmak YASAKTIR!!!

instagram.com/biavuc