Ümitsizliği Değil Umudu Yayacağız

image  Hayatta en zor olan, en acı olaydan sonra bile hayatın devam ediyor olması. Hayatta en güzel olan, en acı olaydan sonra dahi hayatın hala devam ediyor olması. İnsan bundan kötüsü olamaz herhâlde diyor. Tekrar ayağa kalkamaz, gülemez zannediyor. Ama o acı olayı da sırtına alıp yeniden gülmeye, sevinmeye, yaşamaya devam ediyor. Zor çünkü hiç beklemediğiniz anda aklınıza gelip canınızı acıtıyor. Güzel çünkü bir ömür boyunca o acıyla yaşama lüksünüzün olmadığını öğretiyor.

Türkiye olarak gerçekten çok acı günlerden geçiyoruz. Yalnız olduğumuzu ama bu yalnızlık ve dik duruşumuzla da umut olduğumuzu biliyor ve bunun sayesinde asla pes etmiyoruz.

Terör şımarık ve küstah. Herkes onu konuşsun, tanısın ve ondan korkup, kaçsın isteyen lanet olasıca bir yapı. Parçalamayı, bölmeyi en çok da öldürmeyi seviyor. Hadi ölmedi bari korksun diyor.

Bu noktada iş bize düşüyor. Büyüklerimiz der ya hani ’’konuşup da kötüyü çağırma’’. Konuşmayacağız. Konuşup kurmayacağız. Doğruluğundan emin olmadığımız saçma sapan mesajları birbirimize yayıp panik ortamı oluşturmayacağız. Düşmanı yağla balla beslemeyeceğiz.

Bu lanet terörün biteceğine en kalpten duygularla inanacağız. Dua edeceğiz. Ümitsizliği değil umudu yayacağız. Bu acı olayları da sırtımıza alıp bin kat daha büyüyeceğiz.

Hadis-i Şerifte de olduğu gibi:

“Allah’a ve ahiret gününe inanan kimse ya hayır konuşsun ya da sussun.”

Lanet olsun teröre ve destekçilerine.

Uyarı: Sitemdeki yazı ve fotoğrafların ikaynak göstermeden kullanımı YASAKTIR!!!

Facebook.com/biavuc