Kitap Önerisi: Babam İçin Beyaz Bir Kuğu

image
Uzun zamandır kitap önerisinde bulunmamıştım. Bunun nedeni okuduğum kitapları kolay kolay beğenmiyor olmam. Beğenmediğim bir kitabı da sizlerle paylaşıp, sizde de o kitaba karşı bir önyargı oluşturmak istememem. Belki de benim sevmediğimi siz okuyunca çok seversiniz. Kim bilir? Bu yüzden sizlerle sadece beğendiğim kitapları paylaşıyorum. İşte onlardan biri Sibel Eraslan’dan Babam İçin Beyaz Bir Kuğu.

Kitapta birbirinden farklı kadınların hikayeleri anlatılıyor. Yada cümleyi baştan kuralım. ‘’henüz anlatılmamış kadınların hikayeleri anlatılıyor.’’

Anlatılmamış, yok sayılmış belki de hiç anlaşılamamış kadınlar… hikayelerdeki karakterleri kimi zaman bir akrabanıza, kimi zaman komşunuza, kimi zaman da aynadaki yansımanıza benzeteceksiniz. Bir sayfada Miray olacaksınız, diğerinde tıbbı yarım bırakmış Ayşe… Hotel California’daki hanım hanımcık, pür tesettür kızımıza ise hiç değinmiyorum bile.

Babam İçin Beyaz Bir Kuğu, Timaş yayınevinden geçtiğimiz aylarda çıktı. Sibel Eraslan uzun bir aranın ardından öykülerini bu kitabında topladı.

Son olarak kitaptaki bir cümle ile bitireyim yazımı:

‘’ Elma satılır, tarla satılır, ekmek ve suda satılır, ama ya harfler, çizgiler, renkler nasıl satılır? İçimi vermek gibi bir şey, hem de para karşılığında…

Uyarı: Sitemdeki yazı ve fotoğrafların izinsiz kullanımı kesinlikle YASAKTIR!!!

facebook.com/biavuc