Sana Ne Benim Doğum Günümden Google

image
Doğum gününüzde, belediye otobüsüne bindiğiniz takdir de normalde ‘’yetersiz bakiye’’ diye öten lanet kutunun, doğum gününüzü kutladığını biliyor muydunuz? Ben de yeni öğrendim. Kadir Ağabey (Topbaş) sağ olsun bir incelik yapmış. Başta şoför olmak üzere otobüsteki herkes doğum günümüz olduğunu bilsin istemiş. Hadi devletin doğum günümü kutlamasını belki anlayabilirim de Google sana ne benim doğum günümden?

En basit bir harf hatasından kaynaklanan yazım yanlışında bile ‘’bunu mu demek istedin?’’ deyip bir aşağılama havasına giren Google’sın sen. Kırdığın kalbimi mi onarmaya çalışıyorsun? Canım o iş öyle kolay değil. Tamam mı?

Anlayacağınız geçtiğimiz hafta doğum günümdü. Sağ olsun ‘’Google’’ da kutlayanlar arasına adını yazdırdı. Pastalar filan çizmiş. Yalandan mumlar dikmiş. Bir de üstüne tıkladığımda ‘’doğum günün kutlu olsun Şeyma’’ demez mi? Sanırım bu jestine sevineceğimi sanmış. Halbuki ne sevinmesi bildiğin tırstım.

Zaten bütün kişisel bilgilerimizin hiç bir güvence altında olmadığını hepimiz gayet iyi biliyoruz. Ama bunun böyle gözümüze gözümüze sokulması, bir de cici süsü verilmesi, kalp fethetme çabaları filan fazla Amerikanvari sevgi adımları…

Bir dur!

Anlamıyorum ki nedir bu her şeyi ben bilirim ayakları? Herkesi kontrol altında tutma isteği. Bilişim toplumuna hapsedilmiş cancağızlar olduk kaldık vallahi. Çikolata da sayıyla verildi mi ‘’hoş geldin 1984’’. Yavrum George Orwell takla ata ata bir hal oldu mezarında.

Uyarı: Sitemdeki yazıların izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılması kesinlikle YASAKTIR!!

facebook.com/biavuc