Laleri Kovalama Mevsimi

Sizce de bahar durduğun yerde sebepsiz zıplama mevsimi değil mi? Ya da buldum, buldum çimenlerde bağdaş kurup oturma mevsimi. Allah’ımm güneş yakmadan ne güzel ısıtıyor deme zamanı da olabilir.. Kadıköy- Eminönü- Üsküdar, hatta kapının önünü bile gezme vakti. Laleleri kovalayıp, sümbülleri koklama zamanı.

Resmen çiçekler açmış. Kuşlar uçmuş. Ne kadar pozitif cümleler kuruyorum, Allah’ımm. Bu bile bahardan kaynaklanıyor olabilir. Kabul. Abarttım. Napayım. Abartmak biraz ruhumda var. Aman canım güzellikleri abartın gitsin. İşte çok takılmayın.

İstanbul Büyükşehir Belediyesinin düzenlediği lale festivali adeta bir klasik haline geldi. Sağır sultanın dahi duyduğu hatta her baharda gelip laleleri gördüğü rivayet ediliyor. Tamam tamam yine abarttım. Ama yani meşhur yalan mı?…

İşte bu lalelerde tam olarak onlardan. Şimdi yapmanız gereken tek şey enerjinizi güneşten alıp, harekete geçmek. Spor ayakkabıları ayağınıza geçirmek. Ve İstanbul’daysanız laleleri kovalamak. Değilseniz şehrinizin en güzel yerlerinde dolanmak. Kısacası amaç, sokağa çıkıp yürüyüş yapmak.

Bahar güneşinde boy vermek. Canlanmak. Televizyonun, telefonun kölesi olmamak. Ne biliyim anlayın işte. Hadi hadi sokağa, gerçek anlamda sosyalleşmeye söz Instagrama koyduğunuz bütün lale fotoğraflarını beğeneceğim.

Bir de hadi bir etkinlik başlatalım bahar deyince aklınıza gelen ilk kelimeyi aşağıya yazın:)

Uyarı: Sitemdeki yazı ve fotoğrafları izinsiz, kaynak göstermeden kullanmak kesinlikle YASAKTIR!!!

Facebook.com/biavuc