Su İçerken Eğlenin

image

Biliyorsunuz, hobi olarak trafikte kalıyorum ve trafik hobisi olan herkes gibi bu vakti yolu, yandaki araçları ve bilboardları inceleyerek geçiriyorum. Öyleki en sevdiğim boş zaman aktivitesi pop müzik eşliğinde reklam afişlerini ezberlemek. En son ezberlediğimi de sizinle paylaşmak istedim. Hazır mısınız? ” Su İçerken Eğlenin ” nasıl ya?
Su içerken neden eğleneyim? Ya da şöyle sorayım neden sürekli bir eğlence arayışı içerisine gireyim? Eğlemeye bu kadar mı susamışız? Su içerken eğlenmek yerine şükretsem? Affınıza sığınarak biraz yobazımdır da.
Hatırı sayılır su markalarından biri, geçtiğimiz aylarda vizyona giren bir filmin kahramanlarından (hani bimde lisanlı ürünleri satıldı da millet sabahın köründe kuyruğa girip tüketti.) esinlenerek pet şişe tasarlıyor. Sularıda içine dolduruyor. Buraya kadar her şey gayet tüketim çağının gereklerine uygun gidiyor. Sorun yok. Ancak gel gelelim slogan. Bir slogan bu kadar mı garip ve içi boş olur? Su içerken eğlenin
Eğlenelim? Hem de su içerken. Hayatı bu kadar tiye almak, su içerken bile eğlenmeye kalkışmak çok garibime gitti. Tabi ki eğleneceğimiz yerler var, sürekli ciddi makamlar gibi dolaşalım da demiyorum. Ama en insani özelliklerimizden biri olan su içerken neden eğlenelim ki? Hem de sadece süper kahramanlar şeklinde tasarlanmış bir pet şişe için…
Olaya bir de başka bir boyuttan yaklaşalım. Su gerçekten çok büyük bir nimet. Hele ki temiz su apayrı bir şükür sebebi. İşte bu yüzden diyorum ki, su içerken eğlenmek yerine şükretsek olmaz mı?
Ve son olarak eklemek istiyorum çağımızın hastalığı; Tüketim, tüketim, tüketim…