Sevgiler Beno’dan

imageBeno Kız’ı takip etmeye bundan iki yıl önce başlamıştım. Rengarenk fotoğraflarında kullandığı incik cıncıklar o kadar hoşuma gitmişti ki ‘’aaa benim gibi birini buldum’’ demiştim. Sevinmiştim. Ama açık konuşalım zamanla anladım ki benim incik cıncık merakım Beno’nunkinin yanında solda sıfır.

Bir akşam elimde telefon Instagaram’a bakarken bir fotoğraf çarptı gözüme. Beno paylaşmıştı ve ne incik cıncık vardı içinde ne de sarı mavi turuncu ve ya pembe bir renk. Fotoğrafa dikkatli bakınca hastanede olduğu anlaşılıyordu. Hemen altını okumaya başladım. Okudukça, sustum. O günden sonra Beno’yu Instagram’dan alıp dualarıma ekledim. Çünkü Beno Kız kansere yakalandığını söylüyordu.

Sonraki süreçte her takipçisi gibi bende, iki gün fotoğraf paylaşmasa üçüncü gün paylaşmış mı diye hesabını kontrol etmeye başladım. Acaba Beno bugün nasıl diye düşünüyor, dua ediyordum. Çok şükür ki Beno o zor günleri geride bıraktı.

Sevgiler Beno’dan

Beno Kız’ın sıkı takipçisi olduğumdan kitap yazdığını da söylediği ilk günden beri biliyordum. Ancak sizlerde biliyorsunuz ki pek böyle kitaplar okumuyorum. Daha çok araştırma-tarih, kısa öyküler ya da klasik romanları okumayı tercih ediyorum. Bu yüzden ilk zamanlar almayı tercih etmedim. Ama geçen gün kitapçıda görünce dayanamadım ve almaya karar verdim.

Eve gelir gelmez okumaya başladım kitabı, ki zaten iki günde bitirdim. İlk sayfaları o kadar içten o kadar ‘’o an’’ ki… bilmiyorum hangi kelime anlatır o satırları. Zaten en içten haliyle anlatmış Beno…

Ortalara doğru biraz daha kişisel gelişime yönelse de ve ara ara tekrara düşse bile yine de her satırda Beno’nun şükür dolu kalbini hissedebiliyorsunuz. Zaten şükür ve teslimiyeti tekrar tekrar hatırlamakta fayda yok mudur?

Yazımı da Beno’nun Sevgiler Beno’dan adlı kitabında da dediği bir cümleyle noktalayayım.

‘’biliyorum ki hiçbir zaman öğendiklerim bilmediklerime yetişemeyecek. Ama ben öğrenme hevesimden hiç vazgeçmeyeceğim’’

Beno’nun internet sitesi: benonunblogu.com

ve son olarak nerede bir dertli varsa Allah derdine deva versin:)