Darbeyi Dünya’ya Biz Anlatmak Zorundayız

Derdimiz var mı? Var! üstesinden gelmek, onu dünyaya anlatmak istiyor muyuz? Hem de hiç bir şeyi istemediğimiz kadar çok istiyoruz. Anlatmak zorundayız. Haykırmak zorundayız. Duyurmak ve öğretmek zorundayız. Yaşadığımız Darbeyi Dünyaya biz anlatmak zorundayız!

Dünya vatandaşlarının hepsi bilmek zorunda yaşadıklarımızı. Hükümetler zaten biliyor diyebilirsiniz ama unutmayın önemli olan vatandaşlarına duyurmamız, birinci kaynaklardan gerçek kanıtlarla onları bilinçlendirmemiz.

204 şehidimiz için bunu yapmalıyız. Çocuklarımız yavrularımız için yapmalıyız. Yarınımız için yapmalıyız. Yeter artık kendimize çizdiğimiz bizi aşmalıyız.

unnamed

Ne gördük şu üç günde ‘’halk inandıkça bir devlet vardır!!’’

 Bakın paralel yapıyı ele alalım. İdrar kokusundan girilmeyen Afrika’nın en ücra noktasından ABD’nin göbeğine kadar, Muş’un bir köyünden Norveç’e kadar her yerde ama her yerde varlar.

Yıllarca olimpiyat adı altında dünyanın her yerine ülkeyi tanıtanlar değiller mi bunlar? Pardon! Yanlış oldu. Cümleyi tekrar kuralım yıllarca Türkiye’yi kendi istedikleri gibi dünyaya tanıtanlar değil mi bunlar? Bit gibi her yerde bitenler değil mi bunlar? Bizi dünya vatandaşına istediği gibi anlatanlar değil mi bunlar?

Ülkesini İsrail’e şikayet edenler, terörü destekleyenler, pkkyı içimize sokanlar değiller mi bunlar?

İşte bu yüzden biz anlatmalıyız dünya vatandaşına olup bitenleri. Biz duyurmak zorundayız. Derdi iman ve vatan olanlar! Demokrasiye inananlar anlatmalı!

Peki ama nasıl?

Tabi ki sosyal medya sayesinde. Hatta bastırarak söylüyorum Tereddütsüz sosyal medya sayesinde. Neden mi? Çünkü… Dünyanın her yerindeki ayaklanmalar artık sosyal medya sayesinde duyulmuyor mu?

erdogan-facetime

TRT’de o gece sözde darbe bildirisi okutulurken Cumhurbaşkanı Erdoğan facetime ile CNN’e bağlanıp ‘’ben buradayım darbeyi püskürteceğiz.’’ demedi mi? Bakanlar halkı Twitter üzerinde sokağa çağırmadı mı? ‘’Ben sokaktayım sen nerdesin ‘’diye Instagram’da fotoğraflar paylaşıp sayımızı artırmadık mı?

O zaman Dünya’ya derdimizi, başımızdaki belayı ve darbeyi sosyal medya sayesinde anlatacağız. Tüm dünyayı Bilinçlendireceğiz.

Başka çaremiz yok!

İngilizce biliyor musun? Yaz anlat. Fransızca biliyor musun? Yaz anlat. Arapça, İspanyolca, Boşnakça……. Yarım yamalak da olsa anlat! Artık Yık kardeşim şu özgüvensizliğini ‘’anlıyorum ama konuşamıyorum çaresizliğini yık!!’’ Yık!

Yık artık kendine ve devletine çizdiğin şu özgüvensiz imajı!!!

Hiç bilmiyorum diyorsan karikatürleri paylaş. Güvendiğin hesaplardan İngilizce atılan twitleri retweetle, yazının sonun İngilizce hazır metin var al kopyala yapıştır paylaş. Yeter ki nasıl o gün inanıp da gözünü karartıp sokağa çıktıysan aynen bugünde inan sesimizi duyuracağına.

13775570_1789326271289994_2106850873109365494_n

İNAN!

Mesela, darbenin sesi olan bir kaç twitter hesabını sizinle paylaşıyorum dilerseniz takip edin, rtleyin. Bir tanede bir tanedir. Hani hep küçümseyici yaklaşırız ya bir taneden ne olacak diye. O birler çoğalıp binleri oluşturacak İnşallah.

https://twitter.com/StreetStreamTR

Aynı şekilde haberlerini sosyal medyada paylaşabileceğiniz bir kaç haber kanalının twitter sayfasını da aynı şekilde aşağıda belirttim.

https://twitter.com/yenisafakEN

https://twitter.com/anadoluagency

https://twitter.com/DailySabah

Paylaşabileceğiniz karikatürlerden bir kaçınıda buraya koyuyorum. Görsel anlatımın gücünü kimse küçümseyemez!
13686490_1788839678005320_3895916125299565637_nCnomyczXgAAUSa8.jpg-large

Dünya basınıda merak ediyor!

 Darbe girişiminde bulunulduktan kısa bir süre sonra New York Times böyle bir haber yayımladı ‘’who is fetullah gülen?(fetullah gülen kimdir?)’’.

unnamed

Koskoca Amerikan medyası bilmiyor mu yıllardır beslediği adamın kim olduğunu elbet tabi senden benden iyi biliyor. Ama artık ortada olayı merak eden bu adam kimdir biz neden saklıyoruz diyen bir halk var. ve başkaları anlatmadan kendisi anlatsın istiyor. Ve tabi ki kendi istediği gibi anlatıyor. İşte biz buna müsade etmeyeceğiz biz bu şanlı destanımızı herkese yaşadığımız gibi duyuracağız.

Unutma! Dünya 5’ten büyüktür!

”We will not bow to the coup. Fethullah Gülen necessarily be prosecuted. We will avenge our martyrs. Turkey, as I hope we will overcome this difficult dayd. We will not bow to the parallel structures. We are all citizens of same countr -turkish, kurdish, etc. They can’t seperate us. We are the branches of the same tree. And never forget that people make plans but Allah’s plan works…” #TurkeyCoupAttempt