Haftanın Özeti 26 Eylül – 3 Ekim

Acılarla dolu bir haftayı geride bıraktık. Şırnak ve Mardin’den gelen acı haberlerle yıkıldık. İçimizdeki ateş hiç sönmedi yine bir gün mutlaka bitecek bu terör belası diye dua ettik. Komşumuz Suriye’deki feryat ise bambaşka, Halep’te son bir haftada 1000’e yakın insan Esed tarafından katledildi.

Hal böyle olunca komik twit paylaşmayı, eğlenceli haberlerden bahsetmeyi kısacası ”renkli bir haftanın özeti yazısı” hazırlamayı içimiz kabul etmedi.

Onun yerine bilim ve tıp alanındaki iki gelişmeden bahsetmek istiyorum. Hemde ikiside yıllardır terör ve darbelerle uğraşan güzel memleketimiz Türkiye’den. İçimiz biraz umut dolsun.

Mucize Yanık Kremi:

 Kimyager Zeki Gündüz, 15 yıl önce yaptığı bir deneyde sırasın patlama olması sonucu yüzünde yanık izleri kalıyor. Doktorların yapılacak bir şey yok demesi üzerine ise tıp tarihine geçecek bir krem yapıyor. Ve bu krem sayesinde yanık izi olan hastaları tedavi ediyor. haberin videosu için tıklayınız. 

Transformers ”letron”

Transformers’ı izlemediyseniz bile mutlaka duymuşsunuzdur. hani robota dönüşen arabalar… işte bir türk şirketi filmi gerçeğe dönüştürdü ve BMW marka bir aracı robota dönüştürdü. Robot, konuşabiliyor ve uzaktan kumandayla hareket edebiliyor. inanmadıysanız buyrun videosu

Çok daha güzel haberlerin olacağı, bol bol göğsümüzün kabaracağı, altın biber ödülünü kime versek acaba diye düşüneceğimiz harika bir ” haftanın özeti ” yazısında görüşmek duasıyla 🙂