Babil Mekan Çengelköy’ün En Yenisi

Meşhur çınar altı çay bahçesi, çikolatacıları ve kahvecilerinden sonra Çengelköy şimdide kitapseverleri sevindirecek yeni bir mekana ev sahipliği yapıyor Babil Mekan. 

internet kitapçılığından tanıdığımız Babil, semt kitapçılığına da el atarak kitap-cafe konseptine yeni bir soluk getirmiş.

Babil.com’un sahibi Mehmed Ali Çalışkan bir gazeteye verdiği röportajda semt kitapçılığını tekrardan canlandırmayı hedeflediklerini söylüyor ki umarım bu gerçekleştirilebilen bir hedef olur. Hani şu hepimizin özlediği samimiyet var ya işte böyle böyle özlenmekten çıkıp tekrar hayatımızın bir parçası olabilir.

babil_mekan

Babil Mekan’ın alışveriş merkezlerinin soğuk ve kalabalık kitapçılarıyla kıyaslanamayacak kadar sakin ve sıcak bir ev ortamı var.

Şimdilik sadece Çengelköy’de olmasına rağmen gönüllü girişimcilerin bulunması takdirinde diğer semtlere de yayılmayı düşünüyorlar.

img_5826

Babil Mekan, pencere kenarı koltukları, el örgüsü pufları, ev yapımı limonatası ve anne kekiyle ders çalışmak için de ideal bir ortam…

babil_mekan_çocuk

Ders çalışacak yaşı ben çoktan geçtim. Çoluk çocuğa karıştık diyorsanız, o zaman üst kattaki çocuk kitaplığına göz atabilirsiniz.

 BONUS:

Arka Kapak dergisinin eski sayılarını da Babil Mekan ‘da bulabilirsiniz.