Instagram’da Takip Edilesi 9 Çizim Hesabı

Günde kaç kere Instagram’a baktığınızı sorsam, öyle sanıyorum ki bir çoğunuz sayısını bile söyleyemezsiniz. El alışkanlığı, can sıkıntısı, merak… çok da bahane aramaya gerek yok aslında diğer tüm sosyal medya mecraları gibi Instagram da artık hayatımızın bir parçası. Madem öyle o zaman bizde bu işi en güzel şekilde, en severek yapan hesapları kategorilere ayırıp yazalım dedik. Ve ilk olarak size Instagram’da takip edilesi 9 çizim hesabı sıraladık.

instagramda takip edilesi 10 tasarım hesabı paper fashion

Bu işin ustası kim derseniz, hiç tereddütsüz bu ablayı söylerim Paper Fashion. Ne zamandan beri takip ettiğimi bile hatırlamıyorum. O fırçalar, o boyalar, o parıltılar… Ara sıra yayınladığı kısa videolarla da insana ”ya ben de yapabilir miyim acaba?” da dedirtmiyor değil tabi.

img_6439

Böyle bir sıralama yapıp da, eski blogum Zamane Denemeleri’nde de röportaj yaptığım Elif Kübra Çakır‘dan bahsetmemek ayıp olurdu. Elif Kübra, benim için gerçekten ayrı bir yeri var kendisi aynı zamanda Muş’ta bir okulda resim öğretmenliği yapıyor. Takip etmiyorsanız ayıp ediyorsunuz.

img_6435

Sıradaki hesabımız ise İtalya’dan Virgola. Küçük bir kız karakterinin maceralarına şahit oluyoruz. Virgola’ya eşlik eden materyaller ise kimi zaman kalem çöpleri, kimi zaman filkete ve ya ataçlar. minimalist çizgilerin nasıl da yeterli olduğunun en güzel ispatlarından biri Virgola.

img_6434

Küçük bir hanımefendi’nin maceralarında bahsedipte, bir beyefendiyi atlamak olmaz tabi. sonra mazallah şekil a’daki gibi saçma hallere bürünür baş karakterimiz filan. Allah korusun 🙂 Almanya’lardan doro_bot ile karşınızdayız.

img_6440

Moda İllustrasyonlarını sevenler için gelsin bir sonraki hesabımız Holly Nichols. Kıyafetler adeta gerçekten de öte, çizgiler resmen hayran olunası.

img_6429

Kendine has çizgisiyle moda illustratorları arasında sıyrılan bir başka isim ise Sofie Nordstrom. En ince detayları bile atlamıyor. Her tasarımına kendi yorumunu katıyor. Takip ettiğinize pişman olmayacaksınız.

img_6441

Bundan bir kaç yıl önce sketchbook (karalama defteri) hesapları çok modaydı. Hatta ben bile kendime bir hashtag oluşturmuştum #seymaninkaralamadefteri adında. Tabi benimkiyle kıyaslanamayacak kadar iyi bir hesaptan bahsediyoruz Cherie  Altea. 

img_6437

Bu ve bundan sonraki hesap ise hem tanıdığım hem de buradan da sizlere tanıtıp kendimce destek olmak istediğim iki kişiye ait. Animeleri seviyorsanız gerçekten takip etmelisiniz çok tatlı çizimleri insatagramdaki adı ichigo_animegirl

img_6446

Yine destek olmak istediğim bir diğer hesap ise mydesignz. Moda illustrasyonlarını sevenler için güzel bir seçenek. Sadece çizdiği kızlarla değil fondaki ayrıntılarıyla da bir kompozisyon oluşturuyor.

Dediğim gibi artık ara sıra böyle kategoriler ayırıp sosyal medyada takip ettğim kişilerden bahsetmeye karar verdim. İlki Instagram’da Takip edilesi 9 Çizim hesabı ‘ydı.

Peki neden 10 değil de 9 dediğinizi duyar gibiyim. Hemen söyleyeyim sonuncusunu size ayırıyorum, bunların haricinde benim burada unuttuğum ama sizin çok severek takip ettğiniz ya da belki kendi hesabınız varsa yorum olarak belirtebilirsiniz. Yani 10. Siz olabilirsiniz. Hem bir nev-i destek de olur.

Mutlu Haftasonları <3

kapak fotoğrafı: 5ftinf