Telefonumda En Çok Kullandığım Beş Uygulama

Bi Avuç’da en çok sevilen kategorilerden biri “bi bak” bende bundan sonra yenilikleri anlattığım bu kategorime daha fazla ağırlık vermeye karar verdim. Artık inşallah her haftasonu yeni bir “bi bak” yazısı ile karşınızda olacağım. Bu serinin ilkinde de telefonumda en çok kullandığım beş uygulamayı yazdım.

1) Afterlight:
Iphone kullandığımdan beri telefonumda yüklü olan nadide uygulamalardan biri. 4 yıldır Instagram’a yüklediğim bütün fotoğraflarımı afterlight ile düzenliyorum. Gelişmiş paleti ve kendi oluşturduğun efektleri kaydedebilme özelliği ise vazgeçememin en büyük sebebi

2) VideoShow:
Madem fotoğrafla başladık o zaman video ile devam edelim. Geçen dönem aldığım bir derste youtube’a video yüklemek zorundaydım ve inanın video çekmek, montajlamak onları birleştirmek konusunda hiç bir fikrim yoktu. Bilgisayar üzerinden bunu yapmaya çalışsam Allah bilir kaç saat sürerdi. Ama kardeşimin önerisi üzerine Video Show’u indirdim ve gerçekten beş dakika da ödevimi yaptım.
Hatta valla ne yalan söyleyeyim o zamanlar youtube’da aktif bir kanal açasım bile gelmişti.

3)Ontrava:
Gazetecilik okuduğumdan dolayı her türlü yeni çıkan haber programını telefonuma indiriyorum. Ancak kendisi uzun zamandır gördüğüm en güzel haber sitesi. Ontrava’da ciddi ve sıkıcı siyasi konulardan ise soft haberler yer alıyor. Ben okumaktan zevk alıyorum sizlere de tavsiye ederim. Bildiğim kadarıyla da kendisi bir Türk girişimcilik ürünü.

4)Flipboard:
Kendi ilgi alanlarınıza göre haberleri okuyabileceğiniz bir uygulama Flipboard. Son güncellemesi ile de oldukça ses getirdi. Teknoloji editörlerinin bir çoğu bu güncelleme ile kişiselleştirme kavramının bir üst basamağa çıkarıldığını söylüyor. Bi Avuç olarak biz de bir yıldır Flipboard’da varız ve takipçilerimizin dergilerine flip’lenmekten büyük onur duyuyoruz.

5)Angry Bird Blast:
Oyun bağımlısıyımdır. Yani böyle bir takıldım mı bırakamayangillerdenim. Bir çok oyunu telefonumdan yemin ederek sildim de kurtuldum. “Vallahi bir daha bu oyunu telefonuma yüklemeyeceğim” şeklinde başlayan yeminler… Ama yeminlerim her defasında başka bir oyuna bağımlı olmakla son buluyor.
Angry Birds’e ise resmen aşığım. Böyle nasıl seviyorum belli değil. Peluş oyuncaklarını aramıştım deli gibi de bulamamıştım.
Angry Birds Blast ise bildiğimiz klasik Angry Birds’den biraz daha farklı; tabi yine de amaç domuzları öldürmek.
Aramızda kalsın arada Facebook hesabıma bağlatıp can isteyesim gelmiyor değil.

1 Comment

Comments are closed.