Dünya’yı Gezen 5 Kıskanılası Instagram Hesabı

Hayallerimi anlatmayı pek sevmem ama çok fazla da ağzımı tutamadığımdan hatta son zamanlarda ağzımı tutsam parmaklarımı tutamayıp sizlere anlattığımdan bir hayalimi daha sizlerle paylaşmaya karar verdim. Aman Ya Rabb’im bir önceki cümle nasıl bitmeyen bir cümleydi. Vel hasıl kelam sevgili arkadaşlar benim en büyük hayalim Dünya’yı Antartika’sına kadar gezip Pasifik’te yeni adalar keşfetmek. Sizlere de bugün benim bu hayalimi gerçekleştiren ve Dünya’yı Gezen 5 kıskanılası kişinin Instagram hesaplarını yazdım. Kıskanmak diyorsam Allah beşini de nazarlardan saklasın tabiki

1)Dünyayı Geziyor  Özlem Tunca

Özlem Tunca’nın instagram hesabı aslında kanal7’de yayınlanan Dünya’yı Geziyor programının da aktif instagramı. Kendisini ilk sıraya taşımamın sebebi de ya vallahi bin kere maşallah kadın tüm dünyayı bir de Yakup Can (çocuğu) ile geziyor. Çocuğunu bebekken kanguruda gezdirdiği zamanlardan beri takip ediyorım Özlem Tunca’yı. Öyle böyle değil gerçekten takdir ediyorum.

2) Ömür Akkor

İkinci sırada ise aynı zamanda bir şef olan Ömür Akkor var. Allah’ım o yemeklerin hepsini çatlayana kadar ben de yiyebilirim. Hem gezip hep yemek yemek en büyük hayalimden de büyük bir hayalim. Bilhassa Anadolu’yu ve Güney Doğu Bölgesini.  Ömür Akkor’un aynı zamanda tabak koleksiyonuna da az hayran değilim.

3)Gülhan Şen

Dünya’yı gezsem ve bir program yapsam bu sanırım Gülhan Şen’in ki gibi olurdu. Tek kelimeyle çatlakça (dans eden kız emojisi). Sanırım şu an her hangi bir kanlada program yapmıyor ama önceden tv8 ve TRT Turk’te Gülhan’ın Galaksi Rehberi adında bir programı vardı. Kendisinin instagram hesabına bir göz atarsanız ”bir insan dünyayı ne kadar renkle gezebilir” sorusu aklınızda otomatik olarak belirecek.

4)Rotasız Seyyah Mehmet Genç

”Antartika’da penguenlerin fotoğrafını çekmek varken neden İstanbul’da mesai hayatı yaşıyoruz ki biz?” cümlesini bana kurdurtan nadide insan. Panamalı çocuklar ile oynamak, Amazon ormanlarını gezmek ama en çok da şu yukarıdaki selfieden çekilmek isteyen kaç milyon kişi var ki şuracıkta?

5)Ben

Şaka 🙂 yani tabi şimdilik. İnşallah bir gün birileri böyle bir liste yaparken beni de aralara sıkıştırırlar ama şu an için henüz böyle bir durum yok. Ve bende beşinci hesabı bulamayınca sizlere sormak istedim. Instagram’da takip ettiğiniz ve bizimle paylaşmak istediğiniz bir gezgin hesabı var mı? Var ise yorum kısmına belirtirseniz biz de çok seviniriz 🙂

**isimlerin üstüne basarsanız otomatik olarak instagram hesaplarına geçecektir (:

 

 

1 Comment

  1. @fotografkokanadam
    @melcanontheroad
    sayfalarını önerebilirim 🙂

Comments are closed.