Joy Cho ve Rengarenk Dünyası

Sizlere bugün rengarenk bir hesaptan bahsetmek istiyorum. Hazır bahar gelmişken renklendirelim biraz buraları. Hem de dijital medyanın gücüne hala inanmayanlara da hoş bir cevap olur belki bu yazım. Joy Cho, aslında bir grafik tasarımcısı ancak bundan 12 yıl önce henüz blog kelimesi yeni yeni duyulmaya başlandığı zamanlar bir blog açıyor. O günden bugüne üç kitap yazıyor ve bir de üstüne şirket sahibi bir girişimci oluyor. Oooo bunların hepsi blog sayesinde mi oluyor!!! Dediğinizi duyar gibiyim. Evet aynen öyle oluyor   İkinci işinden de ayrıldıktan sonra, New York’tan Philly’e taşınıyor ve blog tutmaya başlıyor. Tasarımlarını bloğunda yayınlıyor bunlara ek olarak diy diye kısaltılan (do it yourself) el emeği göz nuru el işlerini paylaşıyor. Ve olay öyle boyutlara geliyor ki bir çok ünlü markayla iş birliği yapıyor. Banana Republic ve Anthropologie bunlardan sadece ikisi.

Tabi ki sosyal medyanın kullanımı yaygınlaştıkça Joy Cho’nun adı duyuldukça daha çok duyuluyor. Hatta öyle ki Pinterest’te gezinirken ekranınıza düşen her 10 posttan ikisi muhtemelen Joe Cho’ya ait. Pinterest’te en fazla takipçisi olan kişi de Joy, tam tamına 13 milyona yakın takipçisi var. Bizim için kıtalar kendisinin müşterisi olmamıza engel olsa da kendisinin instagram hesabına, pinterest hesabına ve youtube kanalındaki videolarına göz atmalısınız. Hepsinin linkini yazının sonuna bıraktım.

Bizim Derya Baykal’ın çok daha genç ve becerikli hali olarak da tanımlayabiliriz kendisini. Verdiği dekorasyon önerilerinden, çektiği fotoğraflara kadar benim içimi açan bir kişi oldu kendisi. Hatta bunlara ek olarak ikisi de birbirinden tatlı iki kızı bile Joy Cho’yu takip etmeniz için başlı başına bir sebep olabilir. Kendisini görünce sizlerle de paylaşmak istedim. Umarım siz de seversiniz.

Yoksa yeni medyanın gücüne hala da mı inanamayanlardansınız 🙂

Sevgiyle….

Joy Cho’nun hesaplarına gitmek için üzerlerine tıklayınız.

Pinterest hesabı:

instagram hesabı

youtube kanalı

blogu

kaynak:

Yazıdaki fotoğraflar joy cho’nun instagram ve pinterest hesabından alınmıştır. Kendisi hakkında ki bilgiler ise the every girl adlı internet sitesine verdiği röportajdandır.