LikeFest İstanbul 2017

Kim demiş sosyal medya kötü diye? Tamam kabul kontrolsüz kullanıldığında hoş olmayan sonuçlar doğurabilir ama nasıl kullanacağını bildikten sonra çok da güzel işlere vesile olabilir. İşte onlardan biri; LikeFest İstanbul

Sirkeci Garı’nda 28-29-30 Nisan tarihleri boyunca düzenlenen LikeFest tam anlamıyla bir el emeği göz nuru festivali. Adından anlaşılacağı gibi instagramda like’ladığımız birçok dükkanın bulunduğu ve bana sorarsanız bugüne kadar sosyal medya üzerinden hareketle hayata geçirilmiş en güzel organizasyon.

Tek sorun son yıllarda festival kelimesini duyduğunda kendinden geçen İstanbul halkı. Allah’ım bu nasıl kalabalık. hepimiz bu anı bekliyormuşuz gibi, ki beni bilirsiniz bir yere gittiğimde sabahın köründe giderim ama bu sefer nasıl bir hata yaptıysak aman 11’de çıkalım evden dedik. Ve müthiş bir kalabalığa kaldık. Tabi ki kalabalık bize engel olamadı ve yine tezgahları doya doya gezdik.

Neler Var LikeFest’te?

Kağıttan çiçekler yapan Püskül, türlü çeşit broşlarıyla Pin-Up, camdan küpeleriyle b.shine, birbirinden güzel bileklikleriyle doktorun atölyesi, kupalarıyla Hayalimden Çizimler, birbirinden güzel defterleriyle Gülce, Baga Art Design, minnacık kaktüsleriyle sukkulent şehri ve el emeği çantalarıyla GO Handmade ve çok daha fazlası Sirkeci Garı’nda sizleri bekliyor.

Peki ben neler aldım?

Defter ve kaktüslere bayılan biri olarak ne kadar defter varsa toplamaya çalıştım. O kadar defteri ne yapacaksın demeyin bende bilmiyorum. Ama mutlu oluyorum. N’apıyım? Ve tabiki defterlerimi koymak için GO Handmade’den püsküllü bir hasır çanta aldım.

Aldıklarımın arasında en çok sevdiğim ise “bi avuç” yazılı mini tablom oldu. Bi Küçük Atolye’nin el emeği. İsimlerimizin bu kadar benziyor olması da küçük bir tevafuk.

Gitmek isteyenler için son gün yarın. (30 nisan) İnşallah böyle güzel etkinlerin devamı gelir ve hiç bir zaman farklı yollara sapmayan bir etkinlik olur 🙂 Pazar günü ne yapsam diyenlere küçük bir öneri olsun.