15 Temmuz Darbe Girişimini Unutmayacağız

Geçen sene bugün ( 15 Temmuz )bu saatlerde hepimiz akşam olacaklardan habersiz hayatımızın akışına devam ediyorduk. Nerden bilelim 249 kişinin o gece şehit olacağını, nerden bilelim binlerce insanın gazilik rütbesine ulaşacağını? O gece için söylenecek o kadar çok söz varki ama hiç şüphesiz elbet yerini bulacak ilahi adalet ve onlarca masum şehit evlatlarının zalimlerden çıkacak ahı varken susmak ve sözü onlara bırakmak en doğrusu.

15 Temmuz’u anma etkinlikleri kapsamında birçok ilde programlar yapılıyor. Videolar, fotoğraflar, şehit yakınlarıyla ve gazilerle yapılan röportajlar gazetelerde, haber sitelerinde mevcut. Ancak Anadolu Ajansı’nın 11, 15 Temmuz Gazisini bir yıl sonra yaralandıkları yerde fotoğrafladığı haber beni gerçekten çok etkiledi. Blogumda sizinle de paylaşmak istedim.

Ülkem için bir bacağım gitmiş ne olur ki cümlesiyle geçen sene gözlerimizi dolduran cesur gazimiz Derya Obacıklı’nın dediği gibi bir yıl sonra aynı yerde olmak büyük bir gurur.

Anadolu Ajansının çektiği bu fotoraflar aynı yerde olup o zalimlerin hayallerini hüsrana çevirmiş ve sapasağlam ayakta yıkılmadan durabiliyor olduğumuzun bir göstergesi. Allaha sonsuz şükürler olsun. Zalimlerin ve devlet düşmanlarının yüzünü hiç bir zaman güldürmesin Rabbim. Şehitlerimize Rahmet, ailelerine sabır versin.

 15 Temmuz Gazileri Bir Yıl Sonra Yaralandıkları Yerdeler

Derya Obacıklı (38) Akıncı Üssü
Ferhat Derecik (40) Türksat
Mahmut Sayar (32) Türkiye Büyük Millet Meclisi
Emrah- Naif Akkan Jandarma Genel Komutanlığı
Hasan Genç (44) 15 Temmuz Şehitler Köprüsü
Mehmet Enes Topçu (23) TRT Genel Müdürlüğü
Mehmet Bosatan (43) Atatürk Havalimanı
Kerim Eren (62) Genel Kurmay Başkanlığı Önü
Enes Alacayaka (33) Millet Cami
Gökhan Özken (40) Özel Harekat Daire Başkanlığı
fotoğraflar; Anadolu Ajansı