Sosyal Medya Hesaplarımda 2017 Yılında Severek Takip Ettiklerim

İyisiyle ama maalesef çoğunlukla kötüsüyle 2017’yi uğurluyoruz. Yılın uzun uzun değerlendirmesini yapmak yerine daha eğlenceli bir yazı yazayım dedim. Ve yıl boyunca sosyal medya hesaplarımda severek takip ettiğim hesapları kaleme aldım.

Twitter

Instagram’a göre çok daha ciddi bir ortam gibi görünse de açıkçası ben Twitter’da daha çok eğleniyorum. Ciddi, resmi ve siyasi içerikli hesapları es geçiyorum. Onları da takip ediyorum hatta bir ara Suudi bakanları takip ediyordum sonra ”attıkları twitlerde tek bir cümle bile anlamıyorken bu adamları niye takip ediyorum?” deyip bıraktım. Kısacası severek ve gülerek takip ettiğim hesapları paylaşacağım.

İlki Önder Şeren, galiba istisnasız her twitini likelıyorum. Gerçekten çok gülüyorum. Küfür kullanmada akıllıca twitler atması sanırım benim için en büyük sebep. Gerçekten 2000’liler oy mu kullanacak ya?

Bir diğeri sanat tarihi severlerin hemen tanıyacağı Celine Symbiosis. Kimi zaman bir tablonum bazen de bir sanatçının hikayesini okurken buluyorsunuz kendinizi. Lafı gelmişken keşke bir kitap çıkarsa da alsak dediklerimden.

Leyla ile Mecnun’u izlemiyordum ancak İsmail Abi’nin twitter hesabını yakından takip ediyorum. İstisnasız her konuya bir yorum getirenlerden.

Son olarak da Yıdız Tilbe’den bahsetmek istiyorum. Bu arada Twitter’ın Yıldız Tilbe adına açılmış sahte hesaba da mavi tik verdiğini biliyor muydunuz? Neyse ki sonra site hatasından döndü. Ama Tilbe’nin attığı twitler o kadar doğal ve komik ki. Tabiri caizse kendisinin hayranı filan değilim ama twitlerinin laykcısıyım

Instagram

Nasıl ince bir çizgidir Instagram? Hayatımın her köşesini koyayım da ünlü olayım diye çabalayan insanlar ile dolu. Yalan mı? Değil ama en acısı da hepimizin Instagramdan çıkıp yine ınstagrama giriyor olması. 2017 yılı boyunca severek takip ettiğim kişilere gelince ilk sırada oyunculuğundan da tanıdığımız Elvin Levinler geliyor. Kelimenin tam anlamıyla rengarenk. Youtube kanalını da takip ediyorum. Onun gezdiği gibi dünyayı gezmek ise kesinlikle hayalimm

Moda ve yemek hesapları sanırım her kadının Instagram hesabının en baş köşesinde duruyor. Eğer her kategoriden bir tane hesap önereceksem modadan; Loving Haute Coutre olsun. Tabiki tüm takip ettiğim tasarımcıları çok seviyor ve ”aaah o kıyafeti istiyorum” diye diye likelıyorsam da bir tane önereceğim ”Loving Houtre Coutre”

Bunlara  ilaveten”. Hesabını gerçekten severek takip ediyorum. Paylaşımları diğer instagram hesaplarından farklı kılan bir yönü var. Henüz takip etmediyseniz kendisinin Instagram hesabına bir göz atabilirsiniz.

Youtube

Kendi açımdan bu yıl Youtube’u en sık kullandığım yıl oldu diyebilirim. Özellikle hiç yapmasam da şu sıralar makyaj videolarını aşırı izliyorum. Ve evet kesinlikle yavaş yavaş anlamaya başlıyorum sanırım. Yaşasın. O zaman Youtube’da takip ettiğim hesaplardan ilkini söyleyeyim; Merve Özkaynak. Enerjisi yüksek insanları seviyorum. Ve Merve Özkaynak gerçekten onlardan biri. İlgi çekicem olay olacağım derdi olmadan güzel güzel anlatıyor.

Yemek hesabı olarak ise aklıma hemencecik gelen tek isim; İdil Yazar. Geçen gün kendisinin yalancı tiramisu tarifini yaptım ve yiyen herkes bayıldı. Kanalındaki tüm yemekleri yapasım geliyor da o heves sanırım henüz damarlarımda akan kanda mevcut değil. Olsun benim 2018’e inancım tam.

El işine olan merağımı biliyorsunuz. Duygu’nun Dıy Günlüğü’nü de kuzenim önermişti. Videolarının çoğunu izlemişim bazı fikirlerini ise çoktan hayata geçirmiş bulunmaktayım. Henüz bilmiyorduysanız kesinlikle kendisinin youtube kanalına göz atmalısınız.

Sizler sosyal medya hesaplarınızda kimleri severek takip ediyorsunuz? Şeyma bunlara da göz at dediğiniz hesapları yorum olarak bırakabilirsiniz.

Sevginin, sağlığın ve umudun üzerimizden hiç ayrılmayacağı bir yıl olması duasıyla 🙂